Viedie padomi #1

11 Jūn

Viedie padomi #1

Ar šo video tiek aizsākta video sižetu sērija “Viedie padomi otrajai iespējai”.
Džinsa auduma apģērbs ir viens no populārākajiem pasaulē. Auduma  īpašības atļauj izmantot šo apģērbu jaunu aksesuāru, mājsaimniecības preču vai apģērbu radīšanai.
Šajā video esam apkopojuši, ko no džinsa auduma ir iemanījušies izgatavot biedrības „Vides iniciatīvu centrs” biedri. Noskaties video spiežot uz aktīvās pogas "Viedie padomi #1".

Esam ievērojuši arī uzņēmumu  „pARTapis" https://www.partapis.com/ , kas savos  īpašajos dizaina - modes tērpos bieži izmanto džinsu audumu. Tāpat “pARTapis” katrā pārvērstajā apģērbā nes līdzi ideju par lietu otro dzīvi. Tērpi tiek pārradīti no jau esošiem un kvalitatīviem, taču, dažādu iemeslu dēļ, vairs nelietotiem apģērbiem un audumiem. Šādus apģērbus ir iespējams arī atdot „pARTapis", lai vēl pārvēršams apģērba gabals nenonāk atkritumu konteinerā. Ik gadu pieaug apģērbu atkritumu apjoms, šobrīd gadā pasaulē atkritumos nonāk 92miljoni tonnu tekstila.

 Viedo padomu nākošās epizodes aicinām radīt un iesūtīt Jūs uz info@videsnvo.lv. Ticam, ka arī Jūsmājās, Jūsu uzņēmumos ikdienā lietām tiek piešķirta otrā dzīve. Dalies un iedvesmo citus! Noteikti šo lietu radīšana nav sarežģīta, bet gan ir radošs un meditatīvs process. Ja nemāki uzfilmēt video, droši sūti savu pārtapušo lietu fotogrāfijas vai mazus video, biedrība apņemas izveidot video (maksimums 2 minūšu garumā).

Projektu “Zaļi risinājumi ilgtspējīgai sabiedrībai: soli pa solim” (Līguma identifikācijas numurs: 2022.LV/NVOF/MIC/046/27) finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

    

 

Ieteikt citiem:
Vides iniciatīvu centrs